En fin fredag blev det igår fast det var lite skyigt på himlen i stort sett hela dagen. När frukosten var i magen och vi var klara så åkte vi till Mercadona och handlade. Det gick snabbt och vi var snart hemma igen.
Sedan flöt dagen på i ett lugnt och skönt tempo. Gubben vattnade alla växter nere i trädgården och jag tog mig en promenad med Ixa under tiden.
När vi skulle äta framåt kvällen satte vi oss på taket fast det blåste lite och solen inte ens kunde ta sig igenom det skyiga molnen längre. Men med en tröja på så var det inga problem.
Vi gick till La Zeniastranden på morgonen.
En liten vovve på stranden som Ixa spanade in.
Godmorgon.
Vi åt en god skaldjurspasta.
Med ett glas kallt vitt till.
En bra fredag som avslutades med en god middag.
SvaraRaderaSå fina bilder från er promenad!
Önskar en fin lördag nu!
Kram
Den var toppen fast solen inte tittade fram ordentligt.
RaderaDetsamma till dig.
Kram
Lugna och sköna dagar är livet numera. Kram
SvaraRaderaJa det är ju det 😊.
RaderaKram
Åh vilken härlig skaldjurspasta. Vi åt omelett med bacon, och sallad med feta, inget speciellt. Idag firar vi gubben som fyller år. Solen skiner här idag.
SvaraRaderaFortsatt fin och trevlig lördag.
Kram Tummelisa/Eva
Den var mycket god faktiskt. Och omelett är det inget fel på heller.
RaderaGrattis till gubben din då och härligt att solen skiner hos er med.
Detsamma till dig.
Kram
En skön fredag, trots att solen inte tittade fram. Kram
SvaraRaderaJa det var en bra dag.
RaderaKram
Låter som en alldeles perfekt fredag. Kraaam Pia
SvaraRaderaJa det var det.
RaderaKram
Vilken ynnest att få starta dagen där <3 Dock är jag osäker på om jag skulle vara uppe så tidigt varje morron om jag inte skulle behöva :D
SvaraRaderaKram!!
Det är det verkligen och jag är morgonpigg så det är inget tvång 😁.
RaderaKram